NOVO Metode VREDNOTENJA in IZBIRE (investicijskih) projektov

Analiza stroškov in koristi

Izvajanje projektov ima večinoma poglavitni cilj, da z njihovimi rezultati dosežemo želene finančne učinke. S projekti želimo v podjetju oz. organizaciji povečati prihodke ali znižati stroške.

To pa tudi pomeni, da se je pomembno znati odločiti za projekt na osnovi predvidenih donosov projekta. Pri tem nam pomagajo različne metode vrednotenja (investicijskih) projektov, ki imajo specifične značilnosti in področja rabe. Obstajajo pa tudi projekti, kjer finančni učinek ni edini cilj, ampak so lahko tudi drugačni učinki. To tudi pomeni, da so kriteriji za izbiro ustreznega projekta tako kvantitativni kot kvalitativni.  

Metode VREDNOTENJA in IZBIRE (investicijskih) projektov
TERMIN: 19. 5. 2023 (od 09:00 do 15:30) Prijavite se
Cilj praktično naravnanega izobraževanja je, da udeleženci spoznajo pristop k finančnemu in kvalitativnemu vrednotenju projektov s pomočjo najbolj pogosto uporabljenih metod.

 

Na izobraževanju je poudarek na razlagi pojmov in praktičnem oz. računskemu delu. Posamezne tehnike in metode bodo prikazane s konkretnimi primeri oziroma izračuni, kjer boste aktivno sodelovali tudi udeleženci izobraževanja, zato je zaželena uporaba kalkulatorjev in / ali prenosnikov.

 

Izobraževanje je namenjeno:

  • vodjem projektov, ki se želijo seznaniti s tematiko finančnega vrednotenja projektov ter tako poglobiti svoje znanje,
  • menedžerjem / odločevalcem, ki se želijo seznaniti z ekonomiko projektov in strateškim pristopom k izbiri projekta,
  • drugim sodelujočim pri projektih, ki želijo spoznati značilnosti vrednotenja in izbire projekta.

 

V skladu z dogovorom z Inženirsko zbornico Slovenije (IZS) bodo pooblaščeni in nadzorni inženirji za udeležbo na praktični delavnici pridobili tudi 1 kreditno točko iz izbirnih vsebin skladno s Splošnim aktom o stalnem poklicnem usposabljanju pooblaščenih inženirjev.


Za več o tej tematiki obiščite naš blog:


Program

  • Opredelitev metod za finančno vrednotenje projektov
  • Statične metode vrednotenje projektov
  • Dinamične metode vrednotenja projektov:
    • metoda neto sedanje vrednosti,
    • metoda notranje stopnje donosa,
    • analiza koristi in stroškov,
    • modeli CBA.
  • Upoštevanje tveganj pri finančnem vrednotenju projektov
  • Kvalitativno vrednotenje projektov ter izbira pravega – analitični hierarhični proces

Morda vas zanima tudi

Akademija projektnega managementa - sistematično usposabljanje projektnih managerjev, ki zajema 11 delavnic:
  • Šola projektnega managementa ali E-Šola projektnega managementa
  • Priprava projekta - osnova za učinkovito izvedbo in uspeh projekta
  • Učinkovita kombinacija agilnih, »vitkih« in »klasičnih« metod projektnega managementa
  • Ekonomika, poslovna vrednost projektov in najboljše metode za obvladovanje sprememb in tveganj pri vodenju projektov
  • Metode VREDNOTENJA in IZBIRE projektov
  • Projektna pisarna in zagotavljanje uspešnosti projektov v podjetjih in organizacijah
  • Strokovnjak in tudi odličen vodja
  • Uspešno vodenje PROJEKTNIH timov ali Vodenje in motiviranje sodobnih (virtualnih) timov
  • Uspešno načrtovanje, organiziranje in vodenje IT projektov
  • Business Case Study
  • Planiranje projektov in uporaba programa MS Project
  • Na podlagi vaših potreb in predhodnega znanja si izobraževalni paket - niz več praktičnih delavnic lahko oblikujete sami!

    Izobraževalni paketi - ob prijavi in plačilu za obisk:

    • 3 - 4 delavnic - 15 % popust
    • 5 - 6 delavnic - 20 % popust
    • 7 - 11 delavnic - 25 % popust

    * Na praktičnih izobraževanjih boste prejeli znanje – potrebno podlago tudi za pridobivanje tako IPMA, kot tudi PMI mednarodnih certifikatov, seveda pa tudi za NPK (nacionalno poklicno kvalifikacijo), saj so predavatelji sodelovali tudi pri pripravi nabora znanj za certificiranje.

    ** Vsi pooblaščeni inženirji lahko na izobraževanju Šola projektnega managementa, Priprava projekta - osnova za učinkovito izvedbo in uspeh projekta, Ekonomika, poslovna vrednost projektov in najboljše metode za obvladovanje sprememb in tveganj pri vodenju projektov in Planiranje projektov in Planiranje projektov in uporaba programa MS Project, prejmete kreditne točke IZS iz izbirnih vsebin skladno s Splošnim aktom o stalnem poklicnem usposabljanju pooblaščenih inženirjev.

    ***˝Izobraževanje po meri˝ za posamezno podjetje oz. organizacijo -  večmodularna bolj poglobljena in praktično naravnana usposabljanja za odlično vodenje projektov. Za več informacij pišite na naslov: ana.kordis@agencija-poti.si.

    Predavatelj

    Dr. Iztok Palčič, univ. dipl. gosp. inž.,ima pridobljen mednarodni certifikat s področja projektnega menedžmenta IPMA, nivo B. Ukvarja se z usposabljanjem in izobraževanjem podjetij in drugih organizacij s področja projektnega in proizvodnega menedžmenta. Kot projektni menedžer ali strokovni sodelavec je sodeloval pri najrazličnejših projektih v industriji ter javni upravi in v okviru različnih mednarodnih projektov. V več podjetjih je tudi sodeloval pri uvedbi projektnega načina dela v organizacijo. Je nacionalni ocenjevalec za pridobitev poklicne kvalifikacije Vodja projekta. Prav tako je ocenjevalec projektnih prijav na nacionalne (MGRT, Spirit) in mednarodne razpise (Eurostars, Eureka, COST). Znotraj projektnega menedžmenta se še posebej posveča vsebinam, vezanim na ekonomiko projektov ter obvladovanje tveganj. Te vsebine predava v obliki seminarjev v že vrsto let.

    Trenutno je zaposlen na Univerzi v Mariboru na Fakulteti za strojništvo kot visokošolski predavatelj – redni profesor. Predava pri predmetih s področja proizvodnega menedžmenta, projektnega menedžmenta in inženirske ekonomije. V letih 2005 in 2006 je bil zaposlen na GEA College – Visoki šoli za podjetništvo kot direktor raziskovalno-razvojnega inštituta in kot predavatelj pri predmetu Projektni menedžment na dodiplomskem in podiplomskem študiju podjetništva. Magistriral je na Fakulteti za strojništvo v Mariboru leta 2002 z nalogo Upravljanje proizvodnje v večprojektnem okolju. Na tej instituciji je leta 2004 tudi doktoriral. Od leta 2004 do 2015 je bil član izvršilnega odbora Slovenskega združenja za projektni management, od leta 2010 do 2015 tudi podpredsednik združenja. Trenutno je predsednik strokovnega odbora Slovenskega združenja za projektni management.

    Kotizacija

    218,00 € + 22 % DDV

    Plačilo z DDV znaša 265,96 € in vključuje strokovno predavanje, reševanje praktičnih primerov z obrazložitvami, seminarsko gradivo, potrdilo o udeležbi na delavnici, prigrizke in napitke med odmori. Kotizacijo prosimo nakažite po prejetem predračunu na transakcijski račun št. SI56 3300 0000 1159 917 pri Addiko Bank d.d., najkasneje 3 dni pred izvedbo delavnice. Po delavnici vam bomo po pošti poslali račun. Zadnji rok za odjavo udeležbe je 2 dni pred izvedbo delavnice, v nasprotnem primeru vam bomo zaračunali stroške v višini 20 % kotizacije.

    Fizičnim osebam nudimo 30 % popust na kotizacijo!

    Prijavite se Obvesti me o naslednjem terminu >

    Dodatne ugodnosti

    Za prijave in plačila do 3 tedne pred izvedbo posameznega izobraževanja, vam nudimo 10 % popust, če se prijavite kot pravna oseba in 40 % popust, če se prijavite kot fizična oseba!
    Ugodnosti se ne seštevajo!

    Povejte naprej: